vaser-liposuction-4retKlasik Liposuction yöntemine yeni bir alternatif olarak geliştirilmiştir. Bu yöntem, FDA (U.S. Food and Drug Administration-“Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi” onaylıdır. Vücutta diyet ve sporla atılamayan inatçı yağların yakılmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Vücuttaki yağ hücresi sayısı bellidir. Bu hücrelerin sayıca artması ile değil hacimce genişlemesi sonucu şişmanlama meydana gelir. Bölgede var olan yağ hücrelerinin belli bir kısmı Vaser Liposuction işlemi ile alınır. Kalan yağ hücreleri tekrar kilo alma durumunda genişleyeceği için kilo alınsa bile aynı bölgede aynı oranda yeniden yağlanma olmayacağı gözlemlenmiştir.

Bu yöntemin klasik yöntemlere göre özelliği, yağ dokusuna seçici olması ve operasyondan sonra daha az hasar bırakan, ağrı, morluk, şişlik-ödem ve hissizlik gibi yan etkilerin neredeyse hiç görülmemesidir.  Yağ alınacak bölge ve miktar bu uygulamada tespit edilir. Belirlenen bölgelere, yağların kolayca alınabilmesi için özel eritici bir sıvı enjekte edilir. Ardından deriden açılan küçük deliklerden bölgeye cihazın özel kanülleri sokularak sıvılaşan yağlar çekilir. Bir türlü gitmeyen genellikle bel çevresi ve sırt bölgesine oturan inatçı yağların tedavisinde Vaser Liposuction çok etkilidir. Uygulama sonrası bu bölgeye genellikle iki beden küçülme sağlanabilir. Aynı zamanda karın, bel çevresi ve popo bölgesindeki yağların alınması için de kullanılabilir. Vücuda yeniden şekil vermek “Liposculpturing” da denilen bu teknikle mümkündür. Vaser Liposuction ’da çevre doku, yağlar küçük kanüller kullanılarak çok hafif basınçla çekildiği için zarar görmez. Bu şekilde iyileşme esnasında dalga şeklinde düzensizliklerin oluşması minimize edilir.

Fazla kiloların depolandığı kalça, baldır, bacak önü ve arkası, diz ve bilek çevresi, bel, kollar ve sırt bölgelerine Vaser Liposuction uygulanabilir. Ayrıca ince kanülleri sayesinde çene, boyun gibi narin ve ince bölgelere de uygulama imkanı sağlamaktadır.