Boyun Estetiği (Germe)

boyun-estetigi-fiyatlari-32Kişilerde yaşlanmayla birlikte boyun bölgesinde etkisi artan kırışma, sarkma, kalınlaşma gibi problemleri tedavi etmek amacı ile Boyun estetiği operasyonları uygulanır. Deri, doku ve kaslar üzerindeki baskıların artmasına ve zamanla boyunda gözle görülür sarkma ve değişiklikler oluşmasına yaşlılık ve yerçekiminin etkisi sebep olur. Boyun üzerinde kıvrımlar meydana gelir ve gıdı altında yağ toplanmaya başlar. Yüzde de meydana gelen değişiklikler ile birleşince kişinin görünümünde fark edilir bir hücre yaşlılığı ortaya çıkmaya başlar.

Boyun Estetiği (Germe) Operasyon Yöntemi;

Bu işlemler de bazen kulak ön ve arkasından bazen de çene altından bir kesi yapılır. Yüz ve boyun derisi serbest bırakılır. Fazla kısım deriden alınır. Gıdı bölgesindeki ve çene altındaki yağlar gerekli olan durumlarda liposuction ile alınır.

Yüz germe ile boyun germe genellikle birlikte yapılmak için planlanır. Operasyonlarda çoğu zaman genel anestezi uygulanır. Her ameliyatta olduğu gibi burada da çok küçük çaplı izler kalır. Ancak çene altı, favori hattı arkası ve kulak önü ve arkasından yapıldığı için dikkat çekmez.

Boyun Estetiği (Germe) İyileşme Süreci;

İlk 2-3 gün hafif sayılabilecek ağrı, morluklar ve orta derecede şişlikler operasyon sonrasında olabilir. Ancak bu şikayetler 1 hafta içerisinde geçer. Genelde hasta en geç 10 gün içinde tam olarak sağlığına kavuşur ve normal hayatına geri döner.

Write a Comment

This site is registered on wpml.org as a development site.