Kaş Ekimi

kas-ekimi-estevera-43   Kaşlar yüzün ifadesini belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Günümüz şartlarında estetiğin ne kadar önemli olduğunu düşünürsek bu konuya talebinde o kadar çok olduğunu varsayabiliriz. Kaş ekimi daha çok kadınlar tarafından tercih edilse de erkeklere de uygulanabilen ve doğru tekniklerle yapıldığında başarılı sonuçlar veren bir operasyondur.

Genetik olarak kaş seyrekliği olanlar, travmaya bağlı küçük boşluklar ve kaşların sık alınması sonucu oluşan kaş kayıplarında kaş ekimi uygulanabilir. Ayrıca kaş kaybı sonucu dövme yaptırmış kişiler içinde naturel sonuçlar alınabilecek bir yöntemdir.

Kaş ekiminde de tıpkı saç ekiminde olduğu gibi kafanın arka ve yan kısımlarından alınan saçlar kullanılır. Alınan saçların daha ince ve tekil saçlar olması gerekir. Operasyon kişinin beklentisine göre ve yüz tipine uyum sağlayan bir çizimle başlar. Daha sonra alınan saçlar çizim yapılan bölgeye nakledilir. Operasyonda en önemli unsur kaş yönleridir. Kaş yönleri neredeyse cilde paralel olarak belirlenmeli, kesinlikle dik yönlü bir ekim yapılmamalıdır. Ayrıca kullanılan aletler olabildiğince ince uçlu ve keskin olmalıdır. Bu şekilde yapılan uygulamalarda başarılı ve doğal sonuçlar alınabilir.

Kaş ekiminden sonra ilk üç gün riskli dönemdir. Herhangi bir şekilde sürtmemeniz gerekir. 3 günden itibaren özel yumuşatıcı losyonlarla yıkamanız başlar ve 1 haftalık süreçte hiçbir iz kalmayacak şekilde temizlenir. Kaş ekiminden 20 gün sonra ekilen kaşlar dökülmeye başlar.3. Aydan itibaren de çıkmaya başlar. Tam sonucun alınması için ortalama 8­9 ay beklemek gereklidir. Ekilen kaşlar tıpkı saç ta olduğu gibi uzamaya devam ederler. Bu aşamada kaşlar makas yardımıyla kesilebilir. Bir kaç sene içinde de kaşlar dokuya uyum sağlayarak diğer kaşlarınızın formuna dönerler.