Kaş Kaldırma

kas-kaldirma-fiyatlari-32   Kırışan çatık kaş çizgileri, alnın düşmesiyle baskı gören kaşların eski formuna sokulması ve burun hattının daha uzun görünmesini sağlayan operasyonlardır. Genç ve orta yaş grubu hastalarda kaş kaldırma estetiği tek başına yeterli olabilirken, ilerleyen yaşlarda buna göz kapağı estetiği, alın ve şakak germe de eklenebilmektedir.

Kaş Kaldırma Yapılma Nedeni;

Yaşlanma ve yer çekiminin de etkisiyle şaşların altında yer alan dokular, sarkmakta ve üst göz kapağı üzerine baskı yaparak göz çevresi estetiğini de bozabilmektedir.  Kaşların sarkması ile yüzde yorgun ve üzgün surat ifadeleri oluşur. Sigara kullanımı, kötü beslenme, stres, hava kirliliği ve cilt bakımının düzenli olarak yapılmaması ve yaşlanma, kaşların estetik olarak düzgün görünmemesine sebep olur. Yüz felci, yüzdeki tümörler gibi hastalıklar da kaşlarda sarkmalarına yol açabilmektedir.

Kaş Kaldırma Operasyon Yöntemi;

Bu teknik genelde endoskopik yöntemle uygulanır. Endoskopik teknik; kalıcılık ve iz kalmaması gibi nedenlerden dolayı en çok tercih edilen güncel kaş kaldırma tekniğidir. Operasyon genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon ortalama 1–2 saat sürmektedir.

Kaş Kaldırma İyileşme Süreci

Ameliyatın şekline göre hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. 2-3 gün morluk ve şişlik görülebilir. Endoskopik kaş kaldırma yönteminde kanama ihtimali neredeyse yoktur. Operasyondan 2 gün sonra banyo yapılabilir, 3 gün sonra ise normal günlük hayata geri dönülebilir.