Medikal Cilt Bakımı

cilt-bakimi-tr54-fEstevera cilt bakımlarını, kişinin özel ihtiyaçları için kişiselleştirilmiş, cildi canlandıran, derinden temizleyen ve tazeleyen yöntemleri, hastane ortamı güvencesinde ve deneyimli estetisyen kadrosu eşliğinde gerçekleştirmektedir. Ortalama 2 saat süren uygulamalarını, klinik ortamında dermokozmetik ürünler kullanılarak gerçekleştirir. Her cilt tipi için ayrı ayrı uygulama yapılır.

Düzenli cilt bakımı ile:

  • Cildin doğal su ve yağ dengesi korunur.
  • Ciltteki sivilce oluşumu engellenir.
  • Gözeneklerin tıkanmasının önüne geçilir.
  • Toksinlerin atılması sağlanır.
  • Ciltteki ölü hücrelerin soyulmasıyla canlı ve taze cildin açığa çıkması sağlanır.
  • Kırışıklıklar azalır.
  • Yıpranmış olan cildin ihtiyaç duyduğu oksijen ve kolajen dışarıdan temin edilerek, kan dolaşımı artırılır.

Klasik Cilt Bakımı

Bu bakım, kişiye özel uygulanır ve cildin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılarak, cildin temizlenmesi ile başlar. Tonikleme, peeling, buhara tutma, siyah noktaları temizleme, maske uygulama, göz çevresi ve yüz serumu uygulaması, boyun kremleri ve yoğun nemlendirme ile devam ederek, güneş korumasıyla son bulur. İşlem 2 saat sürer.

Leke Tedavisi 

Yaşlılık, güneş ve çeşitli nedenlerden dolayı sonradan oluşmuş cilt lekelerinin giderilmesi için uygulanan cilt bakımı türüdür.

Akne Tedavisi

Çeşitli sebeplerden dolayı oluşan aknenin cinsi tespit edildikten sonra, kişinin cilt tipi de göz önünde bulundurularak uygulanan tedavi yöntemidir. Akne tedavisinde, tam anlamıyla genel ve bölgesel cilt bakımı yapılır. Akneli ciltlerde var olan aknelerin temizlenmesi sağlanır. Akne tedavisindeki amaç sadece var olan aknelerin temizlenmesini sağlamak değildir. Aynı zamanda cildin dengesini sağlamak, derinlemesine temizlemek, oluşan akneleri tedavi ettikten sonra yeniden oluşumunun engellenmesini sağlamaktır.