Medikal Tedavi

sac-ekimi-medikaiyontemleri   Saç dökülmesi hem erkek hem de kadınlarda çeşitli nedenlerle meydana gelmektedir. Bunların başında, hormonal düzensizlik ve genetik saç dökülmesi bulunmaktadır. Buna ek olarak, stres, kansızlık, vitamin eksikliği, demir-çinko vb. maden eksikliği,ağır psikolojik vakalar, kullanılan bazı ilaçların yan etkileri gibi etmenlerde saç dökülmesine sebep olur.

Ayrıca travmatik sebepler, yaralanmalar, yanık vakaları ve çeşitli cilt problemleri de saç kaybına neden olabilir. Saç kaybı, fiziksel değişikliklere ve buna bağlı psikolojik sorunlara neden olabilir. Saç kayıplarının bazıları kısmı kalıcı, bazıları ise geçicidir. Kalıcı kayıpların geri dönüşü yoktur. Genetik unsurlara dayanan erkek tipi saç dökülmesi kalıcı dökülmedir. Bu tür dökülmelerde ancak saç ekimi ile kişilerin saçlarına tekrar kavuşması mümkündür.

Birtakım hastalıklar mevsim geçişleri, iklim değişiklikleri ve besin eksikliği nedeniyle oluşan dökülmelerde medikal tedavi yani birtakım ilaçlarla tedavi mümkündür. Medikal tedaviye ne kadar erken başlanırsa o kadar başarılı sonuçlar elde edilir. Saçlar döküldükten sonra yapılan medikal tedavinin bir anlamı yoktur. Günde 100-120 adet civarı saç dökülmesi normal olarak kabul edilir. Bu sayının üzerinde saç kayıpları yaşayan kişilerde, saç dökülmesi sorunu olduğu kabul edilir.

Medikal tedavide çeşitli teknikler kullanılır. Saç kaybına bağlı olarak; medikal şampuanla,rspreyler, biotin tabletler ve bitkisel tedavi yöntemleri kullanılır. Medikal uygulamalarda doktorlarımız Finasterid etken maddesi ve saçın büyümesini sağlayan Minoxidil etken maddesi bulunan tedavi yöntemleri uygulamaktadır.