Mezoterapi Tedavisi

mezoterapi-tedavisi-21Mezoterapi’nin sözlük anlamı , direkt olarak derinin orta tabakasına enjekte edilen tedavi şeklidir. Bu tedavi şekli yüz ve saçlı bölgelerde uygulanabilmekte ve %30 oranın da başarılar sağlanmaktadır. Saça uygulanan mezoterapi daha çok , saçı dökülen fakat saç ekim aşamasına gelinmemiş kişilere uygulanır. Mezoterapide;saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve bazı ilaçlar karıştırılarak özel serum haline getirilir ve enjektörle orta katmana verilir. Mezoterapisi sayesinde; cansız ve bakımsız saçlarda canlanma sağlanmış olur. Mezoterapi uygulanacak kişide, farklı bir rahatsızlık nedeniyle oluşmuş (tiroid hastalığı, anemi vb.) saç dökülmelerinin tedavisinde de yardımcıdır.

Bununla birlikte; mevsimsel dökülmelerde, beslenme bozukluğu nedeni ile oluşan dökülmelerde de etkili bir tedavi tekniğidir. Mezoterapi uygulaması ,kişilerin saç analiz raporlarından sonra oluşturukacak tedavi programına göre , ortalama 3 – 5 ay civarında uygulanır. Tedaviye, haftada en fazla 2 kez özel serum enjektesi uygulanarak başlanıp, ilerleyen haftalarda bu süre azaltılır.   Tedavi bitiminde kişideki saç dökülmesi minimuma indirilmiş olup; daha canlı ve güçlü saçlara sahip olması sağlanmış olur.

Mezoterapi’nin Faydaları

  • Mezoterapide yan etki yok denecek kadar azdır.
  • Mezoterapi maliyeti, diğer tekniklere göre çok daha düşüktür.
  • Mezoterapi seans aralıkları, diğer uygulamalara göre çok daha uzundur.

Mezoterapide Kullanılan İlaçlar

Mezoterapide kullanılan ilaçlar çok çeşitli olmakla birlikte gerçek sayı, yüze kadar çıkabilmektedir. Uygulamada ise, tedavi edilecek bölgeye ve tedavi süresine göre, uzman hekimin tercihi doğrultusunda genelde dörtlü-beşli karışım şeklinde uygulanır. Bu ilaçlar FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylı, eczanelerde satılan, çoğu bitkisel ürünlerdir.

Burada önemli olan, yapılacak karışımda kullanılan ilaçların farmatolojik özelliklerini, birbirleri ile olan etkileşimlerini ve yan etki potansiyellerini iyi bilmektir. Bunun için mutlaka uzman tarafından gerçekleştirilmelidir. Mezoterapi de sonuç Mezoterapi tedavisinde, seanslar başladıktan ortalama 5 ile 8 seans sonra olumlu değişiklikler gözlenmeye başlanır. Süre olarak, ilk olumlu sonuçların görülmesi için genelde yaklaşık 3 ayın geçmesi gerekmektedir. ESTEVERA Saç Tedavi Kliniği’nde saç mezoterapisi; ilk ay haftada en fazla 2 seans, ikinci ay ortalama 10 günde 1 seans ve sonra da ayda 1 seans olacak şekilde toplamda 10 ile 20 seans arasında uygulanır.