Popo Dikleştirme (Kaldırma)

popo-estetigi-546   Çoğu kadın giydiği kıyafetleri tam dolduran, dolgun, yuvarlak ve dik görünümlü kalçalara sahip olmak istemektedir. Kadınlar kadar küçük ya da biçimsiz kalçalı erkeklerde kalça estetiği operasyonunu tercih etmektedir.

Kalça estetiği; kalçaların daha dolgun, diri ve dik görünmesini sağlayan bir plastik estetik cerrahi operasyonudur.

Kalça estetiği üç gruba ayrılır:

  1. Kalça popo dolgunlaştırma ve biçimlendirme.
  2. Kalça popo dikleştirme.
  3. Kalça popo küçültme.

Popo Dikleştirme (Kaldırma) Operasyon Yöntemleri

Yağ Enjeksiyonu:  Lazer liposuction ile ince kanüllerle basenden veya belden yağ alınması işlemine denir. Kişinin kendisinden alınan yağ, özel işlemlerle yoğunlaştırılır ve poponun üst tarafına enjekte edilir ve bu sayede popo dolgunlaşır.

Popo Protez:  Silikon protezler popo üzerindeki yağın yeterli olmadığı durumlarda kullanılabilir. Poponun arkaya doğru çıkık ve yüksek durması bu işlem ile sağlanır. Uygulanan protezler kalçalar için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Son zamanlarda protezler adale içerisine yerleştirilmektedir. Kalçalar arasındaki oluğa protezler kısa bir kesikten yerleştirilir ve ameliyat izi gözükmez.

Popo Kaldırma: Çok kilo veren ve bu yüzden cilt içerisinde boşalma ve çökme yaşayan kişilerde, karnın altından ve poponun üstünden deri çıkartılarak tüm kalça bölgesinin askı işlemiyle yukarıya kaldırılması işlemidir. Yağ dokusu enjeksiyonu veya protez uygulaması cilt kalitesi orta ve iyi olan hastalarda yeterli olabilmektedir. Operasyonlar ortalama 2-4 saat arası sürer.

Popo Dikleştirme (Kaldırma) İyileşme Süreci

Operasyon sonrası aynı gün hastaneden çıkış yapılabilir. Ameliyattan sonra 4-7 hafta boyunca özel bir korse kullanılması gerekir. İyileşme süresi, operasyon yapılan yönteme bağlı olarak 3-12 gün civarındadır. Hastanın şişliklerinin inmesi ve kalçaların tam biçimini alması 4-6 ay arasında tamamlanır. Her üç yöntemde de hasta, yaklaşık bir ay oturma ve yatma şekline dikkat etmelidir.

Write a Comment

This site is registered on wpml.org as a development site.