PRP TEDAVi

PRP TEDAVİ

2005 yılından bu yana kullanılan FUE saç ekim tekniği ile hasata daha hızlı bir iyileşme sürecine girerken daha doğal bir görünüme de kavuşmaktadır.
PRP (Platelet Rich Plasma) adı verilen bu tedavi methodu, saçın incelip dökülmesine sebep olan androgenetik alopesi görülen vakalar için önerilmektedir.
PRP güçsüz saçın güçlenmesine ve dökülmenin önlenmesine yöneliktir.
Ayrıca Fue tedavisinden sonrası dokuların daha hızlı ve sağlıklı iyileşmesi, ekilen greftlerden daha sağlıklı sonuç alınması için de önerilmektedir.
Bu tedavinin hastanede özel hijyen koşullarında yapılması gerekmektedir.
İşleme kişiden bir miktar kan alınıp santrifüj edilerek başlanır. Bu şekilde kırmızı kandan plazmalar ayrıştırılır. Bu plazmalar mezoterapi ve dolgu tekniği ile kişinin problemli saç derisine enjekte edilir ve bu plazmalar kök hücrelerinin güçlenmesini ve çoğalmasını sağlayan büyüme etkeninin salgılanmasında görev alır.
İçerdiği büyüme faktörü ile saç köklerinin sağlam kalması sağlanırken enjekte edildiği yerdeki micro damar oluşmasını sağlayan büyüme hormonu ile saç köklerine oksijen alımı sağlanmaktadır. Bu yüzden işlem sonrası saç çıkış hızında artış gözlemlenir.
Uygulama yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanması önerilmektedir. Sonucun başarılı olması için 3 ya da 4 ayda bir olarak bir yıl boyunca uygulanabilir.
This site is registered on wpml.org as a development site.