Saç Muayene ve Saç Analizi

sac-analizi-3e   Saç ekimi yaptırmak için gelen misafirlerin öncelikle, Estevera’ nın uzman ekibi tarafından analiz ve muayene edilmesi gerekmektedir.

Öncelikle işlem yapılacak alan belirlenip, eğer bu bölgede hala saç varsa, bu bölgedeki saçların yapısı ve yönü belirlenir. Ayrıca açıklık olan bölgenin saç sıklığı(dansite) tespit edilir. Bunun ardından,saçların alınacağı alandan (genellikle ense) ne kadar saç nakledileceği planlanır. Bu palnlamaya göre, operasyonun kaç saat süreceği ve spesifik planlaması belirlenmiş olur.

Dikkat edilmesi gereken önemli husus, kişinin medikal özgeçmişidir. Bireyin daha önce ciddi bir sağlık sorunu yaşayıp yaşamadığı (diyalize giren böbrek hastaları, kalp yetmezliği sorunu yaşayanlar, ağır karaciğer hastaları, kronik kalp vakaları, hepatit vakaları) oldukça önemlidir. Kliniğimizdeki uzmanlarımızın muayene de dikkat ettiği en önemli unsurlardan biri de, hastanın saç rengi ve saç kalınlığıdır. Bu durum, birçok merkezde dikkat edilmeyen bir husustur fakat son derece önemlidir. Açık saç rengine yada ince telli saç yapısına sahip kişilere, koyu saç rengi yada daha kalın telli saç yapısına sahip kişilere nazaran daha fazla saç kökü (greft) ektirmesi gerekir. Bu nedenle, uzman ekibimiz bu konuya son derece önemle yaklaşır.

Estevera Saç Tedavi Kliniği’ne gelemeyen veya yurt dışında yaşayan kişilerin, bizimle birebir görüşme yapmadan önce veya gelmeden hemen önce, uzmanlarımızın genel bir değerlendirme yapabilmeleri için, ense bölgesinden ve ekim yaptırmak istediği alan dan net olarak birkaç resmi bize göndermeleri, tanı ve tedavi sürecini hızlandırır. Böylece, operasyonun kaç saat süreceği ve ne kadar saç nakledilmesi (greft) gerektiği, hızlı bir şekilde hastalara iletilmiş olur.

Write a Comment

This site is registered on wpml.org as a development site.