SAÇ SIKLIĞININ PLANLANMASI

sac-sikligi-planlamasi-32    Estevera olarak bizim için önemli olan ekimini yaptığımız saçların sıklığı ve saçların ekim yönü, yapmış olduğumız işlerin kalitesini nedenli yüksek olduğunu kanıtıdır.  Ekilecek olan saçların sıklığı, verici bölgelerden alınan greftlerle doğru orantılıdır.

Bilimsel olarak santimetrekaredeki saç miktarı, 100-120 (cm²) greft arasında değişmektedir. Santimetrekarede 20-25 köke kadar düşme olursa, ciddi bir seyrelme başlamış demektir ve bu durumda, saç ekimi ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Yaptığımız operasyonlarda ortalamada santimetrekare başına 50- 60 greft ekimi gerçekleştirdiğimiz zaman, kişinin saç açıklığı problemini ortadan kaldırmış oluyoruz. Görüntü olarak doğal ve sık bir ekim gerçekleştirilmesinde , operasyonu yapacak olan uzmanın, hastanın saç açıklığını dikkate alarak çok iyi hesaplama yapması gerekmektedir. Bu aşamada, saç ekimi yaptıracak olan kişinin beklentisi ile uzmanın görüşleri doğrultusunda ve saç sıklığı arasında ciddi bir bağlantı oluşturulmalıdır.

Bazı operasyonlarda santimetrekare başına 25-30 greft ile istenilen sonuca ulaşılırken, bazı kişilerde gerçekleştirilen operasyonlarda ise istenilen sonuca ulaşabilmek için santimetrekare başına 50-60 greft ekilmesi gerekir.

Saç ekiminde en önemli olan nokta, kişinin beklentisi ile ekimi yapacak olan uzman ekibin ortaya koyacağı onucun örtüşmesidir.  Estevera olarak ; en doğru saç sıklığı ile mükemmel sonuçlar elde edebilmek için, kişiye özel saç ekimi tekniği ve tek kullanımlık silindirik cerrahi mikro kanal açıcı aletler kullanarak operasyonlarımızı gerçekleştirmekteyiz.