SAKAL BIYIK kAŞ EKİMİ

SAKAL ve BIYIK EKİMİ

Tıpkı saç gibi sakal ve bıyık kaybı yaşamış ya da çıkmamış kişilere yönelik geliştirilen bir tedavidir.Hormonel nedenlerden dolayı yaşanan kayıplarla birlikte belirli bölgelerdeki kellikler ve düzensizlikler için de yapılmaktadır.
Bu tür tedavilerde tıpkı saç ekimindeki gibi FUE ve Safir FUE teknikleri kullanılmaktadır.
Saç bölgesinden teknik olarak sakal ya da bıyık için uygun kıl tipleri seçilir. Bu kısımlardan alınan greftler, sakal ya da bıyık için uygun alanlara uygun açı ve miktarlarda ekilir. Nakledilen kıl yapısı doğal bölgelerden alınarak doğal görünüm amacıyla uygun açılarla ekildiği için tedavi sonrası homojen bir sonuç elde edilir.
Lokal aneztezi ile yapılan operasyonlarda her hangi bir bıçak ya da yara izi olmadığı gibi operasyonda herhangi ciddi bir ağrı ya da sızı gözlemlenmektedir.
Operasyon ekilecek kıl sayısına bağlı olmakla birlikte ortalama 3-5 saat sürmektedir.

İyileşme süresince hasta, operasyonun akabinde 10 gün boyunca tıraş olmayacaktır. Yara kabukları ve yer yer kırmızılıklar bir hafta içinde düzelmekle beraber hasta iki gün içinde günlük aktivitelerine sınırlama olmadan decam edebilmektedir.

KAŞ EKİMİ

Uzun süre aynı bölgeden kaş alımı, bir takım cilt hastalıkları, yanlış kalıcı makyaj, kemoterapi ve cilt bakımı uygulamaları nedeniyle meyadana gelen kaş kayıpları için yapılan bir tedavi seçeneğidir.
Manuel olarak FUE tekniğiyle yapılan bu uygulamada, doğal bir sonuç oldukça önemlidir. Bu bakımdan, estetik bakışa sahip bir uzman tarafından titizlikle ve mikro düzlemde çalışılması gerekmektedir.
Hastanın kulak arkası ya da bir miktar daha yukarısından kaş yapısına uygun olarak belirlenen tekli greftler doğru açı ve doğru sıklıkla ekilirken operasyon öncesinde var olan kaşların tıraşlanmasına gerek kalmaz.
Herhangi bir yara izi meydana gelmediği gibi operasyon yaklaşık olarak 5-6 saat kadar sürmektedir.
Ekilen kaşların çıkması minimum iki aylık bir süreç iken nihai sonuç 8-12 ay içinde görülmektedir.
This site is registered on wpml.org as a development site.