Somon DNA Tedavisi

dna-somon-tedavisi-34reCiltte eksilen proteinleri tamamlayabilen en iyi kaynağın somon balığı DNA’sı olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Aynı zamanda somon balığının DNA sı insan DNA’sına en yakın benzerlik gösteren yapıya sahiptir. Bu özelliğinden dolayı; cilt yenilenmesi, tazelenmesi ve anti-aging etkisi için somon balıklarından yararlanılmaktadır. Ciltte hücre yenilenmesi İçeriğindeki “Saf Hyaluronik Asit” ve “Somon Balığı Spermleri”nden elde edilen DNA molekülü ile sağlanır. Bu sebeple hızlı bir gençleşme ve canlandırma etkisi yaratır.

Somon DNA tedavisi özellikle yüz, dekolte, göğüs ve boyun bölgelerinde etkili olur ve cerrahi müdahaleye gerek kalmadan bütün kırışıklıkları ve sarkmaları toparlar. Gençlik Aşısı olarak Somon DNA tedavisi adlandırılır. Somon DNA tedavisi botoksa gerek kalmadan cildi gençleştirerek, son yılların en büyük buluşu olmuştur. Uygulamada yaşın önemi yoktur ve 20 yaşındaki bir kişiye dahi uygulanabilir. 3 boyutlu cilt altı analiz cihazı ile analiz yapılması yöntemin uygulanabilmesi için gereklidir. Kişinin bu yönteme ihtiyacı olup olmadığı ya da ne kadar süre ile nasıl uygulama yapılacağına analizde alınan verilerin incelenmesi ile karar verilir.

Somon DNA Tedavisi Uygulama Yöntemi

Somon DNA’sı mezoterapi yöntemi ile cilde enjekte edilir ve doğal bir serum olduğu için hiç bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Kişiler uygulama sırasında sadece enjekte iğnesinin acısını hissedeler fakat bu acı çok hafiftir. Bu yönü ile Somon DNA tedavisi en ağrısız cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Uygulama sonrasında uygulamanın yapıldığı kişilerde sadece iğne delik bölgelerinde çok hafif kızarıklıklar olabilir. Bu kızarıklıklar kısa sürede yok olup sanki cilde hiç bir şey uygulanmamış gibi bir görüntü oluşur.

Somon DNA Tedavisi Uygulama Süresi

Tedavi öncesinde cildin kalitesi ve yıpranmışlığı ile ilgili yapılan analizler sonucunda Somon DNA tedavisi nin süresi belli olur. 15 gün ara ile 4 seans olarak uygulanır. 2 aya kadar bir tedavi süresi sonunda istenilen sonuçlara ulaşılır. Bazı durumlarda uygulanan şok tedavide ise, 15 gün ara ile 6 seans uygulanır. 3 aya yakın süren bu tedavinin etkisinin kalıcı olması ve ciltteki parlaklığın sürekli olması için bu uygulamanın 3 ay ile 6 ay arasında yapılması gerekir. Uygulamadan sonra kişinin cilt yapısı ve yapılan uygulamanın yoğunluğuna göre 1 ile 2 yıl arasında bir sürede rutin olarak kontrollerini yaptırması ve gerek görülürse tekrar bir tedavi uygulanması gerekir.

Somon DNA Tedavisi Uygulama Sonrası

Uygulama protokolüne sadık kalınıp tedavi yapıldığı süre içerisinde kişiler, ciltlerindeki değişimi ve canlanmayı fark ederler. Hastalar her uygulamadan sonra ciltlerinin biraz daha canlandığını gözlemler ve her sabah daha genç bir ciltle uyanırlar. Bu tedavi ile kişi 10 yıl kadar gençleşebilmektedir.