Vajinaplasti (Genital Estetik)

vucut-vajinapilasti-estetigi-456Yaşam kalitesini ve cinsel yaşamı olumsuz yönde etkileyen unsurlardan biri de cinsel organlardaki fiziksel ve estetik problemlerdir. Vajinaplasti (genital bölge estetiği) ile bu problemin ortadan kaldırılması mümkündür.

Vajinaplasti (Genital Estetik) Yapılma Nedeni

Kadınlar, genital bölgeleri ile ilgili doğuştan veya doğumlardan sonra ya da yaşlanmanın etkisiyle bir takım sorunlar yaşarlar. Bu sorunlar, çiftlerin cinsel hayatlarını kötü etkileyebilir. Çok küçük cerrahi operasyonlarla bu hassas konu tamamen ortadan kaldırılabilir. Vajina dudaklarında oluşan şekil bozuklukları, simetrik olmama, sarkma ya da yeniden zar dikimi gibi durumlarda, vajinaplasti ye başvurulur.

Vajinaplasti (Genital Estetik) Operasyon Yöntemi

Yağ Enjeksiyonu: Genital bölgenin yağ dokusunu kaybederek, vajina dış dudaklarının içinin boşalması ve sarkma olmasının nedeni; aşırı kilo alıp verme ile birlikte yaşın ilerlemesidir. Sarkmanın meydana geldiği genital bölgeye vücudun başka bir bölümünden alınan yağ dokusu işlemden geçirilerek saflaştırılır ve enjekte edilir. Böylelikle genital bölgede dolgun ve genç bir görünüm elde edilir.

Labioplasti (İç dudak küçültme): Cerrahi müdahale ile vajina iç dudaklarının küçültülmesi işlemidir. Normalde iç dudak sarkıklığı 1,5 cm iken, labioplasti için başvuran hastalarda sarkıklık yaklaşık 4 cm dir. Küçültme işleminde, istenilen estetik görünümün kazanılmasıyla birlikte duyu uçları da korunmalıdır.

Vajinoplasti (Vajina daraltma): Genital bölgedeki vajina dış duvarının esnekliği gebelik ve doğum sonrası artar ve gevşeme meydana gelir. Vajina kolay bir cerrahi işlemle daraltılarak, bu sorun tamamen ortadan kaldırılabilir.

Kızlık Zarı Onarımı: Kızlık Zarı dikilerek onarılabilir. Operasyondaki başarı, yırtığın oluş zamanına ve dokuların operasyona vereceği cevaba bağlıdır. Operasyondaki esas amaç, kızlık zarını eski anatomik yapısına kavuşturmak ve cinsel birleşme esnasında kanamanın meydana gelmesini sağlamaktır.

Operasyonlar; operasyon türüne göre genel anestezi yada lokal aneztezi altında gerçekleşir. Operasyonun yöntemine bağlı olarak 1-4 saat arasında sürer. Kolay gerçekleşen operasyon sınıfında yer aldıkları için aynı gün hastaneden çıkılabilir.

Vajinaplasti (Genital Estetik) İyileşme Süreci

Genital estetik operasyonları, çok ağrılı operasyonlardan değildir. Basit ağrı kesicilerle sancı halindeki ağrı giderilebilir. Gündelik hayata birkaç gün içinde dönülmesi mümkündür. İlk iki gün banyo yapılmamalıdır. Labioplasti ve vajinoplasti operasyonları sonrası cinsel organlar, doktorun önerdiği özel solüsyonlarla yıkanmalıdır. İlk birkaç gün oturup kalkarken dikkatli olunmalıdır. En az 15 gün cinsel ilişki yaşanmamalıdır.

Write a Comment

This site is registered on wpml.org as a development site.